вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna prędko się eksploatują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий